Обнінськ

Обнінськ - місто на півночі Калузької області розташоване на річці Протва за 38 кілометрів на північний захід від Москви за 68 км на північний схід від Калуги. Обнинськ - перший російський наукоград.

До Обнінська на громадському транспорті можна дістатися кількома шляхами. Перший варіант - це поїзд а точніше електричка (приміська). Вам потрібно вирушити в дорогу з Київського вокзалу. У дорозі проведете приблизно дві години. Іноді можна дістатися і швидше (все залежить від конкретної електрички). Другий варіант - маршрутка. Відправним пунктом у цьому випадку знову буде Київський вокзал. Якщо вам дуже пощастить і на вашому шляху не буде заторів (чого правда не трапляється практично ніколи) через півтори години ви будете в Обнінську. Третій варіант - автобус. У цьому випадку вам спочатку треба дістатися до південної околиці столиці - а точніше до станції метро «Теплий стан» звідки відходять автобуси. У дорозі проведете близько півтори години (знову-таки якщо ваш рух не забаряться).

Трохи історії

Першу згадку про ці місця можна знайти в письменницькій книзі 1588-1589 років. З 15 століття селом Белкіно володів боярський рід Белкіних. Наприкінці 16 століття воно перейшло у володіння Годунових 1611 року - князям Долгоруким з 1741 року - Воронцовим. Воронцов побудував тут кам'яний будинок і храм висадив регулярний парк влаштував ставки. Потім Белкіно як придане перейшло онуці І.І. Воронцова Ганні яка вийшла заміж за Бутурліна Д.П. Після 1817 року садиба здавалася І.А. Кавецькому дочка якого вийшла заміж за Обнінського Н.А. Полковник Обнінський вийшовши у відставку купив села Самсоново Шемякіно Кривську а потім і садибу.

1946 року на місці зйомки «Бадьоре життя» створили секретний об'єкт під назву Лабораторія «В», який належав до системи МВС. У лабораторії проводилися дослідження в галузі ядерної фізики. За результатами діяльності цієї лабораторії була побудована атомна електростанція (перша в світі) запущена в 1954 році.

У 1956р. селище стало містом. Назву йому дали за назвою розташованого поруч залізничного роз'їзду Обнінське. Автором назви роз'їзду вважається І.І. Трояновський який був чоловіком Анни Петрівни Обнінської старшої дочки П.М. Обнінського. Як доданий за своєю дружиною він отримав хутір Бугри. У 1916 році Трояновського як лікаря включили в члени правління «Товариства Московсько-Києво-Воронезької залізниці» яке будувало і використовувало цю дорогу. Швидше за все Трояновському було запропоновано назвати роз'їзд ім'ям його хутора Бугри але він запропонував свій варіант - назвати роз'їзд на прізвище сім'ї з якою він поріднився.

Обнінськ розвивався як місто науки яке спеціалізувалося на ядерній фізиці радіології атомної енергетики метеорології геофізиці радіаційної хімії. Історія Обнінська тісно пов'язана з іменами великих російських фізиків. Тут працювали Курчатов І.В. і Лейпунський А.І.

Пам "ятки

До визначних пам'яток Обнінська належать:

• садиба Бугри - дача П.П. Кончаловського;
  • атомна електростанція - зараз вона є експериментально-дослідницькою базою;
  • залишки Білкінської садиби 18 ст.;
  • відновлений Белкинський парк з містком і альтанкою закоханих, каскад Белкінських ставків;
  • Морозівська дача;
  • Метеорологічна щогла на вулиці Гур'янова;
  • храм Різдва Христового (архітектор М. Білоусов) - сучасна церква, що є головним міським храмом;
  • Будинок вчених (архітектор В. Давтян); водонапірна вежа в Старому Місті;
  • семиметрові сходи для пентхаусу - концептуальний об'єкт В. Морозова;
  • Борисоглібський храм в Белкіно побудований в 1773 р. (арх. К. І. Бланк);
  • Вічний Вогонь з братською могилою полеглих у 1941 році при звільненні цих місць на перетині вул. Жукова та вул. Миру;
  • пам'ятник «Ракета», виготовлений з робочого висотного метеозонда біля входу в ВНИІГМІ-МЦД; пам'ятник ліквідаторам аварій на комбінаті «Маяк» і Чорнобильській АЕС;
  • пам'ятник малолітнім в'язням концтаборів; пам'ятник Курчатову у сквері біля ЦДПК;
  • пам'ятник С. Т. Шацькому перед будівлею лінгвоцентру;
  • меморіальний знак на місці, де почалося будівництво «Лабораторії В»;
  • пам'ятник атомному підводному флоту у формі рубки атомного підводного крейсера К-14;
  • монумент на згадку про жителів навколишніх сіл, які загинули у Великій Вітчизняній війні;
  • пам'ятник А. С. Пушкіну в садибі Белкіно.