Audi перемагає в гонці на витривалість

Автомобіль Audi R8 LMS виграв найпрестижніші змагання на витривалість у класі GT, випередивши BMW і Mercedes-Benz. У 63-й гонці «» 24 години Спа «» (Бельгія) команда Audi Sport Team WRT здолала найсильніших конкурентів. Зірки DTM Матіас Екстром (Швеція) і Тімо Шайдер (Німеччина), а також бельгійський фахівець з гонок на витривалість Грег Франчі (Greg Franchi) змінювали один одного за кермом автомобіля-переможця із середньомоторною компоновкою.

Експерти дійшли одностайної думки: за всю історію класичної гонки на витривалість (з 1924 року), на старт ще не виходила така кількість претендентів на перемогу. Загалом у змаганнях брали участь 62 спорткари від 13 виробників; категорія GT3, що стрімко набирає популярність, була представлена 57 автомобілями.

Фанати автоспорту, що вишикувалися вздовж траси протяжністю 7,004 кілометра, і телеглядачі стали свідками запеклих поєдинків за кращу позицію, незліченних обгонів, драматичних сходжень та інших хвилюючих моментів, без яких не обходиться жодна 24-годинна гонка. Audi R8 LMS показав себе найбільш динамічним болідом вже на перших хвилинах гонки. Через кілька годин стало ясно, що спорткари Audi, оснащені потужними двигунами V10, всерйоз претендують на перемогу.

Спорткар Audi R8 LMS зі стартовим номером 33, за кермом якого один одного змінювали Матіас Екстром, Грег Франчі і Тімо Шайдер, стабільно йшов до перемоги всі 24 години, тоді як багато інших автомобілів GT3 не витримували напруги і навантажень запеклої гонки на витривалість. Двічі проводилася планова заміна гальмівних дисків і колодок. Крім цього, Audi R8 LMS лише один раз заїхав на піт-лейн для дозаправки паливом, заміни шин і зміни пілотів. На початку десятого кола екіпаж Екстром/Франчі/Шайдер захопив лідерство і утримував його аж до помаху картатого прапора. Тріо фінішувало з відривом у два кола від найближчих суперників.

Автомобілі Audi лідирували 22 години з 24, і на якийсь час, вже після півночі, гонку фактично очолили три Audi R8 LMS. Двом автомобілям Audi Sport Team WRT вдалося посісти першу і четверту сходинки в загальному заліку, проте від спортсменів з Audi Sport Team Phoenix удача відвернулася.

«Команда під керівництвом Вінсента Воссе (Vincent Vosse) дійсно виконала приголомшливу роботу в ході» домашньої «» гонки, - говорить глава Audi Motorsport д-р Вольфганг Ульріх (Wolfgang Ullrich). Матіас (Екстром), Грег (Франчі) і Тімо (Шайдер) швидко і безпомилково пройшли трасу. Їхня майстерність поряд з надійністю і швидкісними якостями Audi R8 LMS стала запорукою перемоги цього вікенду. На жаль, екіпажам інших трьох автомобілів не пощастило, особливо команді Ернста Мозера (Ernst Moser). У Ле-Мані події розвивалися схожим чином: через кілька годин після початку гонки залишалася надія лише на один автомобіль - і вона виправдалася! Це відмінна демонстрація витримки і командного духу; кожен докладав усіх зусиль для того, щоб автомобіль, який залишився на трасі, здобув перемогу ".

Виграшним для Audi виявився стартовий номер 96 - саме ці цифри красувалися на борту Audi R8 LMS, який переміг у гонці. Підрозділ Audi Sport customer racing надає дану модель для участі в подібних змаганнях з 2010 року. "Поряд з трьома перемогами у своєму класі на Нюрбургрінгу (Nurburgring) і двома першими рядками за підсумками гонки в Батерсті (Bathurst) на початку року, нинішній тріумф має важливе значення - як для Audi R8 LMS, так і для нашої відносно молодої клієнтської спортивної програми, - заявив Вернер Фровайн (Werner bWfrofroine) Після Ле-Мана це вже друга велика 24-годинна гонка, що підкорилася Audi. Ми змогли ще раз довести, що Audi R8 - чудовий спорткар. На підтвердження тому - постійно зростаюча кількість клієнтських команд ".